Author: G. R.

Këngëtari Shpat Kasapi së bashku me bashkëshorten e tij, Selvija dhe djalin Roeli rreth 6 muaj më parë u zhvendosën për të jetuar në Tiranë. Artisti së fundmi ka zbuluar arsyen pse “braktisi” Shkupin për Tiranën. Shpati tha se arsyeja e parë pse vendosi për të jetuar në kryeqytetin e Shqipërisë është djali i tij, Roeli sepse sipas tij kopshtet janë më të mira dhe gjuha është më e pastër. Nga ana tjetër vendimi erdhi edhe si pasojë e mundësive më të mira për karrierën e tij si këngëtar dhe punën si biznesmen. “Tirana është qyteti që gjithmonë më ka…

Read More

Dashi Kjo është një periudhë shumë e mirë për të rigjetur dashurinë dhe shpirtin binjak. Më në fund do të ndiheni gati për të lënë mënjanë të gjitha keqkuptimet që keni patur në të kaluarën, për të rivendosur harmoninë dhe stabilitetin në të gjitha raportet. Bashkëpunime dhe miqësi të reja janë shumë të favorshme. Demi Nëse nuk jeni të sigurtë për një marrëveshje të disa kohëve më parë, ky është momenti më i mirë për të hequr dorë nga çdo kompromis dhe për të gjetuer strategjitë më të mira të cilat do ju lejojnë që të merrni rezultate më të…

Read More

Me rritjen e temperaturave dhe ardhjen e verës, të gjithë priremi të konsumojmë sa më shumë lëngje. Mirëpo, edhe ushqimet, kryesisht frutat dhe perimet nuk duhen lënë pas dore. Më poshtë ju kemi dhënë një ide si të gatuani një sallatë të thjeshtë dhe të veçantë rrushi. Përbërësit: 250 gr. krem djathi, i zbutur 1 filxhan çaji kos 1/3 filxhan çaji sheqer 2 lugë gjelle ekstrakt vanilje 900 gr. rrush i kuq pa fara 900 gr. rrush jeshil pa fara 3 lugë sheqer kaf Përgatitja: Hapi 1 Në një tas të madh, përzieni kremin e djathit, kosin, sheqerin dhe vaniljen.…

Read More

Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endrit Thaçi, ka uruar Ditën e Çlirimit të Kosovës me një fotografi të babait të tij në sheshin e Prishtinës bashkë me ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright dhe ish-presidentin amerikan, Bill Clinton. Endrit Thaçi ka shkruar se shpreson që në vitin tjetër të festoj bashkë me ish-presidentin Thaçi për Ditën e Çlirimit.

Read More

Të shpenzosh para për të parë nga afër këngëtarin/en e preferuar nuk është asgjë e re. Por fansat e këngëtarit Chris Brown habitën teksa postuan fotot e tyre krahas yllit amerikan në turneun e tij ‘11:11’. Takimi dhe bërja fotografi me Brown kushton sa vetë bileta e koncertit, pra plot 1,111 dollarë. Fotot e pazakonta të yllit me fansat janë bërë virale duke bërë kështu xhiron e rrjetit, shkruajnë mediat e huaja. Ndër pozat që ka bërë më shumë përshtypje është ajo ku Brown kap me të dy duar të pasmet e fanseve të tij. Pas publikimit të tyre shumë kritikuan…

Read More

Pak orë para finales së madhe, në fermën e “Ferma Vip” kanë mbërritur surprizat e para për finalistët. Këngëtarja e njohur Ingrit Gjoni ka vendosur t’ja bëjë më të bukur ditën sot mikeshës së saj, Çiljetës. Këngëtarja fluturoi mbi “Ferma VIP” një dron për fermerën me mbishkrimin: Puçi puçi të dua finaliste. Të dua Giti! Kjo surprizë emocionoi Çiljetën, e cila e falënderoi miken e saj për këtë përshëndetje. Me batuta Çiljeta iu drejtua dronit dhe përshëndeti miken e saj duke e pyetur: A e mban mend kur ishim të reja moj. Etiketa: Çiljeta Xhilagaferma vip

Read More

Kur drita ultravjollcë (UV) depërton në kutikulën e flokëve (shtresa mbrojtëse, më e jashtme e fijeve të flokëve), mund të prodhohen molekula shumë reaktive të quajtura “radikale të lira”. Këto shkaktojnë dëme në disa mënyra: Ndryshimet e ngjyraveMelanina, pigmenti natyral që i jep ngjyrën e flokëve tuaj, ofron mbrojtje. Ajo lufton radikalet e lira, dhe gjithashtu thith dhe filtron dritën UV. Megjithatë, rrezatimi i tepërt UVA dëmton pigmentin, duke shkaktuar ndryshime ngjyrash. Kjo ndodh në çdo lloj floku, megjithëse dëmtimi është më i dukshëm në flokët me ngjyrë të hapur, të cilët përmbajnë më pak melaninë. (Rrezet e diellit gjithashtu…

Read More

Sot është finalja e madhe e “Ferma VIP” dhe kjo ditë ka bërë bashkë konkurrentë dhe ish-konkurrentë në biseda dhe diskutime të ndryshme ku nuk kanë munguar as rrëfimet nga eksperienca personale. Teksa ndodhej në verandë me Valerin, Baby G është shprehur se publiku preferon vajza të cilat i pëlqejnë të jenë më të rezervuara në veprimet e tyre. Ndërsa shtoi se ndryshe nga to, Baby G nuk ka komplekse dhe i pëlqen t’i bëjë gjërat hapur edhe në aspektin e dashurisë.  “Shumë vajza që duken të mira, i bëjnë gjërat fshehtas, unë që s’e kam problem, dal e keqja”,…

Read More

Përfaqësuesi i familjes Jashari, Rifat Jashari, është shprehu i lumtur me rastin e 25-vjetorit të Ditës së Çlirimit. Jashari tha se për këtë ditë është derdhur shumë gjak, por sipas tij, ata gjak është paguar. “Qysh më mirë, më i kënaqur nuk jam kanë kurrë qe e arritëm edhe çlirimin e Kosovës. Është derdhur gjak por është paguar ata gjak. Dhimbje s’ka veç krenari. Urime gjithë shqiptareve kudo qe janë”, ka thënë Jashari për EO. Sot në nderë të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës, kuvendi ka mbajtur seancë solemne, ndërsa në sheshet qendrore të kryeqytetit kanë parakaluar ushtarët dhe policët…

Read More

Këngëtari i famshëm Kevin Jonas ka zbuluar se ishte diagnostikuar me kancer të lëkurës. Anëtari i “Jonas Borthers” ka zbuluar po ashtu se i është nënshtruar një trajtimi për ta hequr atë. Duke ndarë një video të njollës së tij të vogël të lëkurës, e cila doli të ishte kancerogjene, Kevin u tha ndjekësve të tij: “Sot po heq një karcinomë me qeliza bazale nga koka ime”. “Po, ky është një djalë i vogël me kancer të lëkurës që ka filluar të rritet dhe tani më duhet të bëj një operacion për ta hequr atë. Pra, ja ku jemi”, shtoi…

Read More