Author: G. R.

Komuna e Prishtinës, ka njoftuar se e premtja në Prishtinë shënon “ditën pa makina”. “DITA PA MAKINA”. Të premten, më 22 shtator nga ora 10:00 në Prishtinë do të organizohet aktiviteti “Dita pa makina”, një ngjarje ndërkombëtare, e cila organizohet në 2000 qytete të Botës, dhe që ka për qëllim inkurajimin e qytetarëve që t’i përdorin sa më pak makinat për transport, e në vend të tyre të shfrytëzojnë transportin publik apo biçikletat”, njofton komuna. Në njoftim thuhet se me rastin e organizimit të këtij aktiviteti, të premten, nga ora 10:00 deri në 15:00, vetëm rruga “Dëshmorët e Kombit”, do…

Read More

Këngëtarja e famshme më origjinë shqiptare, Rita Ora së fundmi ishte pjesë e një mbrëmje më shumë fytyra publike të pranishëm. Në këtë mbrëmje morën pjesë Princ Harry dhe bashkëshortorja e tij Meghan Markel. Ora ka ndarë disa foto më çiftin mbretërore në Instagramin e saj. Këngëtarja ka zgjedhur të vishet e tera e zezë në paraqitjen e saj.

Read More

Një person është vrarë mëngjesin e sotëm në Banjë të Malishevës. Nga Policia e Kosovës kanë thënë për gazetën online Reporteri.net se i njëjti dyshohet të jetë qëlluar me armë zjarri. Policia bëri të ditur se një person, është dorëzuar në Stacionin Policor në Malishevë dhe nga hetimet e para dyshohet se i njëjti, për motive ende të panjohura, ka qëlluar viktimën me armë zjarri. I njëjti siç u bë e ditur më pas ka punuar bashkë me viktimën. Familjarët e të ndjerit kanë dhënë se të dy punonin bashkë qe një kohë të gjatë. Axha i të ndjerit ka…

Read More

Kim Kardashian duket se i ka hapur sërish dyert e zemrës dhe ka nisur një romancë të re. Përflitet se ylli televiziv po del me një nga futbollistët më të njohur në NFL, Odell Beckham Jr. Teksa disa burime u shprehën se Kim është absolutisht e hapur për të gjetur sërish dashurinë nëse gjen personin e duhur, disa të tjera thonë se OBJ është thjesht një mik. Kim ka qenë më parë e martuar me reperin Kanye West dhe kanë katër fëmijë së bashku. Ndërsa Odell, 30 vjeç, më herët ka qenë në një lidhje me modelen Lauren Ëood. Dyshja…

Read More

Ish-banorja e spektaklit televiziv “BBV2”, Jori Delli, është tepër aktive në rrjetet sociale, ku ndan momente nga përditshmëria me ndjekësit e saj virtual. Kohët e fundit, ajo ka bërë publike lidhjen e saj me reperin italian Fredde Palma, teksa poston shpesh foto me të. Në mesnatë, Jori ka qenë duke kaluar kohë me partnerin e saj, i cili mesa duket ka qejf të luaj me faqet e saj. “Ndihmë”, ka shkruar modelja përmbi foton ku shfaqet i dashuri duke i “shtrydhur” faqet e saj.

Read More

Dea Mishel është një Virgjëreshë dhe sot mbush 28 vjeç. Ish-banorja e “BBV” ka ndarë një kolazh fotosh në Instagram. Në një sfond të bardhë, me një body të zi veshur dhe torta para me urimin “Gëzuar Ditëlindjen”, ajo shkruan: Duke i bërë ëndrrat e mia realitet. Të shumtë kanë qenë edhe komentuesit që ia kanë uruar ditëlindjen mes tyre dhe Kristi dhe Jori. Sakaq së fundmi, Dea Mishel ka nisur një rrugëtim të ri në televizion, këtë herë në rolin e moderatores. “Influencer” quhet emisioni që ajo moderon krahas Argjira Spancës. Kujtojmë që pas daljes së saj nga “BBV”, Dean…

Read More

Kjo vjeshtë ka shumë ndryshime dhe zhvillime astrologjike dhe sipas astrologëve, tri shenja të zodiakut janë më të preferuarat e yjeve në muajin tetor. Ndërkaq, zbuloni ditën më me fat për muajin tetor: Dashi/23 tetor Këtë ditë mund të ndodhin gjëra që nuk i prisnit fare, prandaj shënojeni dhe jetojeni maksimalisht. Demi/18 tetor Dita ideale për të marrë vendime dhe për të vepruar në lidhje me ëndrrat tuaja. Përdorni kreativitetin si guidë dhe mos harroni të manifestoni. Binjakët/29 tetor Kjo ditë do t’ju kujtojë sesa e rëndësishme është të veproni sipas qëllimeve tuaja dhe t’i thoni PO mundësive që ju jepen. Gaforrja/19…

Read More

Të pasura me lëndë ushqyese si vitamina E, yndyrna të shëndetshme, proteina dhe fibra, lajthitë mbrojnë shëndetin tonë të përgjithshëm. Ato rregullojnë kolesterolin Konsumimi i rregullt i lajthive mbron funksionimin e duhur të zemrës, duke ulur nivelin e kolesterolit. Një studim i mëparshëm zbuloi se një dietë e pasur me lajthi uli nivelet e kolesterolit të lipoproteinave me densitet të ulët të pjesëmarrësve. Ky është lloji i kolesterolit që mund të rrisë rrezikun e problemeve të zemrës. Studiuesit arritën në përfundimin se mënyra më e mirë për të marrë përfitimet shëndetësore të lajthive, është t’i hani ato çdo ditë, pa…

Read More

“Mendja ime & Unë” dokumentari i vitit 2022 mund të përshkruajë disa nga momentet më të vështira të jetës së saj, por Selena Gomez thotë sot se nuk do ta shohë më kurrë. Dokumentari tregon gjashtë vite të jetës së yllit të popit, duke zbuluar betejat e saj me sëmundjen lupus, ankthin dhe depresionin. Këngëtarja dhe aktorja ka treguar se në fillim ishte kundër idesë së dokumentarit ndërsa tani për të është shumë e vështirë që ta rishohë. “Ndjeva se duhej të thosha gjëra që i kisha mbajtur të fshehta prej vitesh. Është shumë e vështirë për mua të shikoj.…

Read More

Aktorja Monika Lubonja është shumë aktive në rrjetet sociale dhe së fundmi ka treguar në InstaStory se është në kërkim të mashkullit ideal. Sipas Monikës ai duhet të plotësojë tre kritere kryesore, të jetë i arsyeshëm, i sjellshëm dhe miliarder. “Do të doja një burrë të sjellshëm e të arsyeshëm. Nuk është se po kërkoj shumë nga një miliarder.”, shkruhet në postimin e ndarë nga aktorja.

Read More