Author: G. R.

Dy nga artistët më të pëlqyer në estradën shqiptare, Gjiko dhe Majk, duket se kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Lajmin e kanë bërë të ditur nëpërmjet një postimi të shpërndarë me fansat në rrjete sociale. Megjithatë, dyshja e famshme nuk kanë zbuluar më shumë detaje rreth këtij projekti dhe se kur do të publikohet. https://www.youtube.com/watch?v=PWzHKfXH64o

Read More

Këngëtari i njohur kosovar, Robert Berisha, ka deklaruar se do të pranonte të merrte pjesë në Big Brother VIP 2, nëse do të paguhej. Por, për ta pranuar ftesën, ai ka disa kushte. “Në edicionin e radhës, nëse ma bajnë edhe se kom emisionin tem, naj pauzë a dicka, s’e di. Me pagesë kisha pranu me shku aty. Nuk është punë e lehtë, 100 ditë me nejt aty mrena. Krejt kanë dalë të verdhë, të sarillavtë…s’kisha pranu me hi aty pa ma pru një piano, që me ba neja e muzikë, ma mirë se me u përla edhe një pajisje…

Read More

Sabiani dhe Ilir Shaqiri u njohën për shoqërinë e tyre edhe jashtë shtëpisë së “BBVIP”. Mirëpo këngëtari ka zbuluar disa detaje rreth shoqërisë së tyre ku duket se nuk ështëmë po njësoj. I ftuar në “Më lër të flas”, Sabiani ka bërë disa deklarata të papritura për balerinin. Ai u shpreh se ishte zhgënjyer nga personi të cilin e konsideronte si vëlla. Sipas artistit, Iliri kapërfituar nga mirësia e tij. Kengetari u pyet na moderatori”Cili ka përfituar më shumë nga ty?” “Vëllai im Iliri ka përfituar më shumë, nuk mund të flas nga jashtë, unë nuk do të ndryshoja sikarakter,…

Read More

Korporata amerikane Apple Inc. ka rekrutuar një drejtuese shqiptare nga Ulqini që prej kohësh ka drejtuar kompaninë Ford Motor Co. në Shtetet e Bashkuara. Ajo është punësuar për t’i ofruar prodhuesit të iPhone ekspertizën e automobilave, duke sinjalizuar se projekti i saj misterioz i makinës është ende gjallë. Desi Ujkashevic, drejtorja globale e inxhinierisë së sigurisë në Ford, do t’i bashkohet përpjekjeve të gjigantit të softuerit për të zhvilluar një makinë elektrike dhe utonome, e cila është vonuar për çështjet rregullatore dhe largimet e ekzekutivit. Ujkashevic mbajti disa role që kur iu bashkua Fordit 31 vjet më parë, duke përfshirë…

Read More

Këshilli studentor i Fakultetit Juridik ka njoftuar se është hapur formulari për subvencionimin e studentëve me 100  euro. Studentët mund të aplikojnë për shtesat në këtë LINK. Kujtojmë se ditë më parë është hapur aplikimi për punëtorët e sektorit privat për 100 euro shtesë të ndara nga Qeveria e Kosovës. Njoftimi i plotë: HAPET FORMULARI I APLIKIMIT PËR SUBVENCIONIM TË STUDENTËVE ME 100 EURO Të nderuar studentë, Ju informojmë se është hapur formulari i aplikimit në e-kosova për subvencionim të studentëve me nga 100 € në kuadër të Pakos së Ringjalljes Ekonomike, të nxjerrë nga Qeveria e Republikës së Kosovës. Linku…

Read More

Këngëtarja Beatrix Ramosaj ka folur hapur për bullizimin online që i është bërë këto muaj, duke marrë reagime nga shumë personazhe të njohur. Pasi Bora Zemani e preku tërthorazi këtë temë gjatë emisionit të saj, dhe së fundmi edhe ish i dashuri i saj, Donald Veshaj ka bërë të njejtën gjë. Emisioni i ish-banorit të BBV dhe i vëllait të tij binjak, nisi me komentet negative të njerëzve në rrjetet sociale. Donaldi foli për urretjen e njerëzve në rrjete sociale, duke ironizuar komentet e tyre teksa i quan ata “filozofë që i dinë të gjitha.” Aktori tha se “ata janë…

Read More

Këngëtarja e njohur, Fifi ka folur së fundmi për marrëdhënien me të dashurin e saj, Adisin. Ndër të tjera, ajo ka treguar si janë njohur dhe momentin e puthjes së parë. Sakaq, Fifi është shprehur se marrëdhënia me Adisin është gjithçka që kam ëndërruar në jetë. “Marrëdhënia me Adisin është gjithçka që kam ëndërruar në jetë. Është dashur me u fut në Big Brother me njoh Kledin dhe pastaj me njoh Adisin. Kledi është kushëriri i Adisit. Jena taku dy tre herë pasi kam dalë nga Big Brother. Pasi doli PM ishim mbledh krejt dhe Kledi u ul përballë meje, tha…

Read More

Komuna e Prishtinës, ka bërë të ditur se për shkak të aktiviteteve të cilat do të mbahen me rastin e ‘Ditës së Evropës’ të hënën me datë 9 maj, prej orës 9.00 në mëngjes deri në orën 5.00 mbas ditë, do të jenë të mbyllura këto rrugë: – Rruga ‘George Bush’, duke vazhduar në drejtim të👇🏻 – Rrugës ‘Garibaldi’, deri te semaforët pranë Bankës Qendrore të Kosovës. Njoftimi i plotë: Të dashur qytetarë, Për shkak të aktiviteteve të cilat do të mbahen me rastin e ‘Ditës së Evropës’ të hënën me datë 9 maj, prej orës 9.00 në mëngjes deri…

Read More

Aktorja Monika Lubonja, ka festuar pak ditë më parë, ditëlindjen e saj. Ajo ftoi shumë miq, ku padyshim nuk munguan ish-banorët e “Big Brother VIP”. Mirëpo, u vu re mungesa e disa prej tyre, të cilët Monika ka pasur marrëdhënie shumë të mira. Njëri ishte edhe Donaldi, i cili i pyetur nga aktorja ka zbuluar arsyen e vërtetë se pse zgjodhi të mos shkonte në festën e organizuar. Donaldi: Nuk jemi takuar asnjëherë që nga dalja nga Bigu. Monika: Po pse nuk më erdhe në ditëlindje ti njëherë? Donaldi: Doja të takoheshim më privatësisht, jo me shumë njerëz.

Read More

Është arre\stuar një person në Gjakovë, pasi i njëjti vodhi një telefon në një mobile-shop. Ai e kishte marrë një telefon dhe kishte ikur pa paguar. “Është arres\tuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që në Mobi-Shopin e ankuesit e kishte marrë një telefon dhe kishte ikur pa e bërë pagesën. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dysh\uari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e polici\së.

Read More