Author: G. R.

Ish-banorja e “Big Brother Albania 9” Gerta Shino është bërë nënë për herë të parë. E këtë e ka bërë të ditur vet ajo përmes një postimi në rrjetin social Instagram. “Unë këtë e bëra kastile”, ishte mbishkrimi i Gertës në imazhet ku shihej me djalin. Rreth një vit më parë ajo tregoi se ka abortuar në muajin e pestë të shtatzënisë, shkak i problemeve shëndetësore.

Read More

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema e mbylli sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme, me Champions Leaguen e tij të pestë dhe me shumë mundësi për të fituar Topin e Artë të shumëpritur dhe tani po shijon një pushim më se të merituar. Sulmuesi francez, si shumë të tjerë, i është drejtuar plazhit për këtë periudhë vere, dhe këtë e ka bërë në jahtin e tij, ku vetë ka postuar disa imazhe dhe video për të treguar se jo vetëm shkëlqen në fushë, por edhe jashtë saj. Një udhëtim veror në të cilin ai nuk ka qenë vetëm,…

Read More

Artistja Loredana mbetet ndër emrat më të përfolur, por jo vetëm për muzikën, por edhe për jetën personale të saj. Pa dyshim, pas spekulimeve se ajo ka nisur një romancë të re me një reper gjerman, të gjithë duan një konfirmim! Fansat kanë shuar kuriozitetin duke e pyetur në Instagram Loredanën, nëse është në lidhje apo jo!. “A je beqare?” – ka pyetur një fans/e; “Pojo” – i është përgjigjur Loredana. Por, a mban kontakt me Mozzikun? “A mban kontakt me Mozzik?” është pyetur; “JOOO”, ka shkruar ajo. “A je në një lidhje”? “Pojo”, është përgjigjur sërish Lori. Së fundmi,…

Read More

Foshnjat që ushqehen me gji dhe ata që pinë qumësht formula nuk kanë nevojë për ujë deri në muajin e gjashtë. Sipas Katie Zeracki nga Mayo Clinic, foshnjat i marrin të gjitha nevojat e tyre për lëngje nga qumështi i gjirit ose formula. “Edhe në ditët e nxehta, foshnjat marrin hidratimin e nevojshëm të trupit të tyre nëpërmjet qumështit të gjirit ose formulës”, tha ajo për BuzzFeed, transmeton portal arbresh.info Të gjithë lëndët ushqyese të rëndësishme për rritjen dhe zhvillimin gjenden në qumështin e gjirit. Uji mund të ndikojë në aftësinë e trupit për të absorbuar proteinat, vitaminat dhe lëndët…

Read More

Ramush Haradinaj feston ditën e sotme ditëlindjen e 54 dhe sigurisht që në nuk mund të mungonte urimi nga bashkëshortja e tij, Anita. Në orët e para të mëngjesit ajo ka postuar një urim në rrjetet sociale ku i uron Ramushit jo vetëm ditëlindjen por edhe përvjetorin e 19 të martesës. Anita e ka falenderuar si nëna e tre fëmijëve, për titullin që i ka dhënë dhe si bashkëshortja më e përbushur. Postimi i plotë: Ramush, Une dhe Ti kemi shume jete bashke aq shume sa s’di a mban jeta më!!! Nje gje t’a them o djalë qe dua qe…

Read More

Derisa të qenit pozitiv dhe të duash veten është gjithmonë mirë, është më mirë të zbulosh arsyen nëse diçka po ndodh vazhdimisht me trupin tuaj. Sipas Dr. Rashmi Shetty, një dermatolog, aknet e herëpashershme janë të mira, por kur keni puçrra të përsëritura, kokëforta, të dhimbshme ose shumë akne, atëherë duhet t’i trajtoni ato. “Cili është problemi të thuash që aknet janë normale? Kjo i bën njerëzit të mendojnë se nuk kanë nevojë të bëjnë asgjë për aknet e tyre. Aknet nuk janë normale. Është një shenjë se diçka nuk shkon në trupin tuaj”, shpjegoi më tej ajo. Dr. Rashmi përmendi…

Read More

Për shëndetin dhe portofolin tuaj, ju sugjerohet të shmangni blerjen e disa produkteve gjatë verës. Këto ushqime mund të jenë shumë të kripura, shumë të sheqerosura ose shumë të shtrenjta.  Ato janë: Supat e konservuara Është mirë t’i keni në raft gjatë dimrit, por gjatë verës nuk është opsioni më i mirë për konsum. Ato përmbajnë shumë natrium, pasi veprojnë si një ruajtës dhe përmirësues i shijes, por shumë prej tyre mund t’ju bëjnë të ndiheni të fryrë. Ju mund të bëni lehtësisht versione më të shëndetshme të supës në shtëpi duke përdorur çdo perime të stinës. Frutat e thata…

Read More

Një e moshuar nga Bostoni, e cila ka punuar në aeroplan për 65 vjet, u emërua stjuardesa më jetëgjatë në botë nga Rekordet Botërore Guinness. Bette Nash, 86 vjeç, filloi të punojë si stjuardesë në vitin 1957 për Eastern Airlines dhe vazhdon edhe sot e kësaj dite në American Airlines pa asnjë mungesë pune,. Nash tha se ajo e ka kaluar pjesën më të madhe të karrierës së saj duke punuar në anijen Nju Jork-Boston-Uashington, sepse e lejon atë të kthehet në shtëpi natën për t’u kujdesur për djalin e saj, i cili ka aftësi të kufizuara. Guinness tha se…

Read More

Këngëtari Butrint Imeri, e ka lansuar këngën e tij të re. Kënga është realizuar në bashkëpunim me këngëtaren Kida, dhe quhet AM/PM. Projekti u publikua në Youtube të këngëtares. Bashkëpunimi mes tyre erdhi pikërisht në ditën kur këngëtari Butrint Imeri e feston ditëlindjen e tij të 26-të https://www.youtube.com/watch?v=5Ql-G0dTqC0

Read More